Dropshipping İş Modelimiz

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshipping , stok tutmak yerine, gelen siparişleri piithalat.com 'a  yönlendirerek, ürünleri piithalat.com 'un deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir

 

Dropshipping :

 

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshipping , stok tutmak yerinegelen siparişleri piithalat.com ‘a  yönlendirerek, ürünleri piithalat.com ’un deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir


Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir


Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar


Böylece depo’da stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi piithalat.com ’un deposu üzerinden sağlanır


piithalat.com kurulduğu ilk günlerde bayilerimizden gelen yoğun talep üzerine bayilerine destek olabilmek için dropshipping hizmetine başlamıştır


Dropshipping sistemini sektörde ilk yapan firmayız

 

Yılların tecrübesi ve sisteme yapılan yatırımlar sayesinde sizlere kaliteli hizmet ve % 100 müşteri memnuniyeti sunmaktayız


 
Dropshipping İş Modeli ve Dikkat Edilecekler :


 
Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz.


Bayilerimize dropshipping hizmetini profesyonel olarak sunmaktayız.


Profesyonel bir ekip :


Ürünlerin kargoda kırılmaması için koli/balonlu torba/havalı ambalaj yastığı/balonlu naylon gibi ambalaj malzemeleri


Müşterilerinize ürünlerin sağlam, hasarsız ve şık bir ambalaj içerisinde ulaştırılması için paketlemeye gereken hassasiyet gösterilmektedir.


Hediye paketi tercih etmeniz durumunda ücretsiz Hediye Paketi kullanılmakta olup, alınan hizmet bedeli yapılan hizmetin maliyetidir.

 

Bayimiz Dropshipping hizmetini Dropshipping Paketi Alarak Kullanabilmektedir.

 

İsterseniz Sitenize Özel Koli , Paket, Poşet, Etiket, Sticker, Hediye Çeki vb. Kullanılmasını İstiyorsanız Firmamızla İletişime Geçiniz.

 
Fatura ve Teslimat Adresi :
 
Bayilerimizin en çok dikkat edecekleri nokta Fatura Bilgisi ve Teslimat Adresi olacaktır.


piithalat.com faturayı bayi ünvanına keserek düzenlemektedir.


Son Müşteri adına fatura kesilmez ve müşteriye piithalat.com faturası gönderilmez.


Bayi müşterisine kesmiş olduğu faturayı müşterisine email/posta/kargo ile göndermekle yükümlüdür.


piithalat.com sizin adınıza Sipariş Formu düzenleyerek paketle birlikte müşterinize gönderecektir. Sipariş Formu Sevk İrsaliyesi yerine geçmez. (Sipariş Formu üzerinde ürün tutarı yazmamaktadır.)


Adres bilgisi alanına müşterinize ait tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir.


Kargo firmasında sorun yaşanmaması ve kargonun düzgün bir şekilde hızlıca müşterinize ulaşması için lütfen tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz.
 
Kargolama :
 
Kargolar piithalat.com' un ARAS Kargo anlaşması ile gönderilecektir.


Tüm ürünler stoklarımızda mevcut olup, siparişleriniz hafta içi 48 saat içerisinde kargoya verilir. Cumartesi günleri çalışmamız yoktur.


Kargo takip numarasını "Sipariş Takibi'nden yapabilirsiniz.


Bayi tarafından teslimat adresinin yanlış verilmesi, müşterinin adreste bulunmaması gibi durumlarda kargoda oluşan tüm masraflar Bayi tarafından karşılanacaktır.


Müşterinin sebep belirtmeden ürünü geri iade etmesi durumunda kargo ve ürün bedeli Bayi tarafından karşılanır.


Ürün kargolanması esnasında ürünün eksik gönderilmesi, fazla gönderilmesi, yanlış gönderilmesi, kırık, bozuk veya parçalanmış gönderilmesi durumunda
bunun görüntü alarak ve tutanak tutturarak tespit edilmesi halinde kargo ve ürün masrafları piithalat.com' a aittir.

 
Kargolama Ücretleri :


 0-1 desi aralığı 89,99 TL Ocak 2024 Fiyatı (Güncel fiyat sepetteki fiyattır. Artmış olabilir.)

 

XML - Dropshipping Çalışma Şartlarımız

 1. Öncelikle piithalat.com internet sitemize üye olmanız gerekmektedir.
 2. Bilgileriniz incelendikten sonra üyeliğinize bayiliğiniz tanımlanacaktır.
 3. Bayiliğiniz tanımlandıktan sonra XML Linklerimizi alabilirler.
 4. Dropshipping Paketi almadan KAMPANYA BOYUNCA ücretsiz Dropshipping yapabilirsiniz. İlk siparişinizi vermeden önce 1 Kez Dropshipping Paketi satın almanız gerekmektedir. Dropshipping Paketi almayan bayilerin siparişleri gönderilmeyerek İPTAL edilmektedir. Dropshipping Paketi GERİ İADE EDİLEMEZ ve DEĞİŞTİRİLEMEZ. Son 3 ayda işlem yapmayan, sipariş vermeyen, Dropshipping Paketi almamış üyelikler askıya alınacaktır ya da silinecektir. Dropshipping Paketi almış üyeliklerde son 1 yılda işlem yapmayan, sipariş vermeyen üyelikler askıya alınacaktır. Dropshipping Paketi satın alarak tekrar sipariş verebileceklerdir.
 5. Bayilerimiz piithalat.com üzerinden Ön Ödemeli (Kredi Yükleme), Kredi Kartlı veya Havale ödeme yöntemiyle siparişlerini geçebilirler.
 6. Bayilerin satış kanalı kısıtı bulunmamaktadır. Tüm Pazaryerleri, kendi web siteleri ve instagram, facebook gibi sosyal medya mecralarında satış yapılabilir.
 7. XML bayilik sisteminde 2 çalışma şeklimiz bulunmaktadır;
  1. Birinci Yöntem: Bayi olmak isteyen firma havale ve kredi kartı ile sisteme Kolay Sipariş Paketleri ile 500 TL, 1.000 TL, 2.000 TL, Bakiye Yükleme ile 5.000 TL, 7.500 TL veya 10.000 TL gibi ön ödeme yapabilir. Ön ödemede bonus bakiye eklenir. Bu tutara kadar olan siparişlerinde herhangi bir ödeme yapmaz. Tüm siparişler bakiyesinden düşer. Bakiye tutarınız bittiğinde tekrar sipariş geçebilmeniz için yükleme yapmanız gerekir. "Sipariş Takibi" nden sipariş harcamalarınızı kontrol ve takip edebilirsiniz. Toptan Ürün Siparişlerinde Kullanılamaz.
  2. İkinci Yöntem: Bayi hesabı üzerinden kredi kartı veya havale ile alışverişlerini tamamlayabilir. Ödeme onaylandıktan sonra çıkışları sağlanır.
 8. Siparişleriniz dilerseniz deponuza, dilerseniz müşterinize dropshipping şeklinde teslim edilir. Detaylar;
  1. Dropshipping çalışmayı tercih eden müşterilerimiz için;
   1. Paketleme hizmet bedeli olarak her paket başına 6,00 TL alınmaktadır. (Güncel fiyat sepetteki fiyattır. Artmış olabilir.)
   2. Adrese toplu sevk ile çalışan bayilerde herhangi bir hizmet bedeli veya paketleme bedeli yansıtılmayacaktır. Adrese sevk ücreti bayiye aittir.
 1. İade sistemi hakkında;
  1. Firmamız tarafından hatalı/eksik/yanlış gönderilen ürünler haricinde bayiden iade kabul edilmeyecektir.
  2. Kargo nedeniyle hasarlı, müşteri beğenmemesi, garanti/servis durumundaki iadelerin tüm mesuliyeti bayilere ait olacaktır. Bu ürünlerde iade kabul edilmeyecektir.
  3. Depo adresimize bayi müşterilerinden iade kabul edilmeyecek olup, bayilerin Pazaryerlerinde bulunan iade adreslerini kendi adresleri ile güncellemeleri gerekmektedir.
  4. piithalat.com ile alakalı bir sorundan dolayı iade süreci yaşanması durumunda, paketin sadece sizin tarafınızdan verilecek Aras Kargo Kodu ile kargo masrafları bize ait olacak şekilde depomuza kabulü sağlanacaktır. Müşteriden direk iade alınmayacaktır. Yani müşterinin paketi sizin adresinize göndermesi, sonrasında depomuza sizin tarafınızdan iade edilmesi gerekmektedir.
  5. Sipariş İptalleri sadece "Ödeme Onay Bekliyor" Durumu 'nda iken yaptığınızda Siparişiniz işleme alınmaz ve İptal işlemi yapılarak Bakiye olarak hesabınıza yüklenir. Diğer durumlarda yapılan İptal talepleri kabul edilmemektedir. "Siparişiniz Hazırlanıyor" "Siparişiniz Kargoya Verildi" "Teslimat Yapıldı" Durumlarında siparişiniz işleme alındığı, kargoya verildiği yada teslim edildiğini belirtir.

 

 1. Kargo Çıkışları Hakkında;
  1. Bayilerimizin kargo çıkış süresi maksimum 2 iş günüdür. Sipariş geçildikten sonra bu süre hesaplanmaktadır.
  2. Saat 12:30’a kadar geçilen siparişler o gün işleme alınacak olup, sipariş yoğunluğuna göre çıkışı sağlanacaktır. 12:30’dan sonra ulaşan siparişler ertesi gün işlem yapılacaktır.
  3. Kargo Kampanya Kodlu sipariş geçen bayilerimizde Sipariş bölümünde Kampanya Kodu bulunan kutucuğa mutlaka Pazaryerinden verilen kargo kampanya kodunu yazmaları gerekmektedir. Yanlış, hatalı, eksik kod sorumluluğu ve gecikmesi Bayi'ye aittir. "Dropshipping Alıcı Öder" ve "Dropshipping Peşin Ödeme / Mağaza Öder" çıkışları için Kargo Kodu siparişe işlenmektedir.

 

 1. XML Yapısı Hakkında;
  1. XML yapısında direk bayinin alış fiyatı ( Ürün_Fiyat_TL) gelmektedir. Fiyat alanı bayinin satın alacağı fiyattır.
  2. KDV Oranı olarak XML Alani seçilmeli ve Listeden Ürün_Kdv  seçilmelidir.
  3. Bu fiyatlar üzerinden bayinin kendi kâr marjını ekleyerek satış yapması gerekmektedir.

 

 1. Yasaklı Ürünler Hakkında;
  1. Platformların, Pazaryerlerinin kendilerine özel kargo, ürün, ödeme vb. kuralları bulunmaktadır. piithalat.com da bulunan ya da yeni eklenen ürünlerin hangi platformda, pazaryerinde yasaklı ürün olup olmadığı bayi/üye tarafından bilinmesi, araştırılması gerekmektedir.
  2. piithalat.com da bulunan ürünler ya da yeni eklenen ürünlerin hangisini hangi platformda, pazaryerinde satacağı bayi/üye insiyatifinde ve kontrolünde olup Yasaklı Ürün ya da başka bir isim altında bayiye/üyeye platformdan, pazaryerinden olabilecek yaptırım, ceza vb. sorumluluğu tamamen bayiye/üyeye aittir.

 

Dropshipping Paketi alan ve Sipariş veren Bayi, tüm Çalışma Koşullarını Okumuş, Anlamış ve peşinen kabul etmiş demektir.


Müşteri Hizmetleri / Destek
 
7/24 Destek sistemini kullanarak siparişe ait sorular sorabilir ve operasyon süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sık Sorulan Sorular sayfamızdan da bilgi alabilirsiniz.

 

Güncelleme: 31.12.2023

Yukarı Git

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5